INSTYTUT NAUK O POLITYCE I ADMINISTRACJI

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Aktualności

Zdjęcie przedstawia Adę Jarczyk na tle czerwonej ściany z żółtym napisem Mi Caracas.

22 października odbyło się na spotkanie pt. "Utknąć w Wenezueli na pandemię, czyli mój rok w Caracas", które poprowadziła youtuberka i podróżniczka Adrianna Jarczyk (Gonna Travel).

Ada już od kilku lat jest w drodze, a najwięcej czasu spędziła w Ameryce Łacińskiej. Lubi podróżować bez pośpiechu i bez planu, a w podróży fascynują ją nie tylko same miejsca, ale przede wszystkim ludzie, których spotyka na swojej drodze. Kiedyś wierzyła, że znajdzie szczęście na drugiej stronie świata, a dzisiaj wie, że po szczęście trzeba podróżować do wewnątrz siebie. Pomaga jej w tym poznawanie tradycji i rytuałów kultywowanych przez rdzennych mieszkańców.

Pandemia pokrzyżowała plany większości z nas, ale Adzie to już zupełnie. Po 6-cio miesięcznej podróży po Kolumbii miała tylko na chwilę wpaść do Caracas i zaraz wracać do Polski. Wybuchła pandemia i tak Ada utknęła w jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Odwołane loty, zamknięte granice i kwarantanna, spowodowały, że zaczęła prowadzić kanał na Youtube pod nazwą Gonna Travel i pokazywać nam Caracas, które stało się jej domem aż na 14 miesięcy.

Podczas spotkania mogliśmy posłuchać tego jak wygląda codzienne życie w kraju dotkniętym kryzysem i hiperinflacją, czy Caracas rzeczywiście jest tak niebezpieczne jak mówią, i co w Wenezueli robią polskie hot-dogi.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach XXIII edycji Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach.

Organizatorem spotkania był Instytut Nauk o Polityce i Administracji.